چرخ مسی

(قالب کریستالیزاتور خطوط پراپرزی از نوع آلیاژ مس کروم زیرکونیوم)

 

اهداف اجرای این طرح یکی از مهمترین اجزای خط تولید مفتول مسی می باشد که هر خط تولید مفتول توانایی تولید روزانه پیش از 300 تن مس را دارد. تا قبل از این محصول کاملا وارداتی بوده و به دلیل تحریم های موجود تامین آن از خارج از کشور با مشکل جدی رو به رو شده است، به طوری که احتمال توقف خط تولید مفتول مسی به دلیل نبود چرخ مسی وجود داشته است. با تولید این قطعه برای اولین بار در داخل کشور توسط جهاد دانشگاهی علاوه بر صرفه جویی ارزی، نیاز به واردات این محصول نیز می تواند از بین برود.

دستاوردهای حاصل از اجرای طرح:  

  1. رسیدن به دانش تولید شمش های سنگین از آلیاژ مس-کروم-زیرکونیوم که می تواند تولید قالب های ریخته گری مداوم صنایع فولاد سازی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
  2. بومی سازی قالب خط پراپرزی تولید مفتول مس
  3. نمونه تولیدی در مقایسه با نمونه خارجی دارای عمر کارکرد طولانی تری بوده است.
    جلوگیری از خروج ارز
  4. ایجاد امکان صادرات این محصول

 

وضعیت تولید محصول/ فناوری در دنیا و جایگاه ایران در این موضوع:

خط properzi تولید مفتول مسی ابداع شرکت Continuus Properzi spa ایتالیا می باشد که در دنیا پیش از 50 خط فعال در زمینه تولید مفتول به این روش در حال فعالیت هستند که تعدادی از این خطوط در کشور ایران قرار دارند. یکی از قطعات مصرفی بسیار مهم این خط تولید، قالب کریستالیزاتور مسی می باشد که با نام casting wheel نیز شناخته می شود. این قطعه در خط properzi وظیفه انجماد مذاب و تبدیل آن به مقطع مسی جهت انجام عملیات نورد را دارد. جنس قالب کریستالیزاتور مورد استفاده در این خط از آلیاژ مس-کروم-زیرکونیوم است که دو شرکت KME آلمان وLebronze  فرانسه این آلیاژها را به ترتیب با نام های ELBRODUR و CRM16E به ثبت رسانده اند و این دو شرکت از جمله تولید کنندگان انحصاری این محصول می باشند. در کشور برای اولین بار این casting wheel  توسط مرکز تحقیقات فناوری فرآوری مواد فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ساخته شده است و توانسته تمامی تاییدیه های محصول را اخذ نماید.

آلیاژ مس-کروم-زیرکونیم دارای پیچیدگی های فنی بالایی می باشد به ویژه زمانی که نیاز به تولید این آلیاژ در مقیاس صنعتی باشد. به دلیل تمایل به اکسیداسیون شدید کروم و زیرکونیم روش تولید پیچیده ای دارد. علاوه بر موضوع آلیاژ قطعه، تولید قطعه ای با این ابعاد نیاز به مراحل شکدهی مختلف و پیچیده ای دارد.

مشخصات فنی:

آلیاژ: مس کروم زیرکونیم(C18150)

قطر: 2300 میلیمتر

عمر کاری قطعه: تولید حداقل 8000 تن مفتول مسی

هدایت حرارتی بالا (high thermal conductivity)

استحکام مکانیکی و سختی بالا (high hardness and strength)

استحکام مکانیکی و سختی بالا در دمای بالا ( high hardness and tensile strength at elevated temperatures)

دمای تبلور مجدد بالا (high softening and recrystallization temperatures)

استحکام بالای خستگی مکانیکی و خستگی حرارتی (high thermal-mechanical fatigue strength)

کلید واژه ها : چرخ مسی / مس کروم زیرکونیم / casting wheel / مرکز تحقیقات و فناوری فرآوری مواد فلزی / رونمایی چرخ مسی