برگزاری دوره آموزش درمان هراس از پرواز

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰ کد : ۶۲۴۵۶ آموزش و کارآفرینی
رییس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران از برگزاری دوره فشرده درمان اختلال ترس از پرواز برای علاقه مندان خبر داد.
برگزاری دوره آموزش درمان هراس از پرواز
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، دکتر مسعود حبیبی رییس سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب گفت: این دوره آموزشی توسط مجتمع درمانی رسا وابسته به جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، در ۲۰ ساعت بصورت نظری و مواجهه عملی برگزار می شود.

بنابر اظهارات وی، ترس از پرواز تنها هراس از سقوط هواپیما نیست، تعدادی از افراد از هواپیماربایی می ترسند، عده ای نگران خوابیدن خلبان هستند ، تعدادی از افراد از باز نشدن چرخ و یا آتش سوزی در هواپیما هراس دارند، بعضی ها هم از ارتفاع و از مکان بسته می ترسند و  تعدادی هم از تمامی این موارد!

دکتر حبیبی افزود: فارغ از اینکه دلایل این ترس چه باشد راه درمان شناخته شده است،  روش های گوناگون در علم روانشناسی برای کمک به درمان اینگونه ترس های مرضی یا به اصطلاح فوبیا وجود دارد، از تکنیک های تغییر نگرش و رفتار گرفته تا حساسیت زدایی تدریجی، مواجهه تراپی و پارادوکس درمانی همگی روش های درمان این موضوع است.

رییس جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه این سازمان در راستای رسالت تخصصی خود و با هدف یاری رساندن به این تعداد هموطنان با همکاری شرکت هواپیمایی هما به عنوان حمایت کننده از این طرح، نسبت به طراحی و اجرای دوره آموزشی درمانی هراس پرواز اقدام کرده است، خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی در مجموع ۲۰ ساعت است که ۱۴ ساعت آن بصورت نظری به آگاه سازی و توانمند سازی روانی با رویکرد ptc یا به عبارتی همان پارادوکس درمانی خواهد گذشت و ۶ ساعت باقیمانده در دو بخش ۳ ساعته در محل فرودگاه مهرآباد برگزار می شود.

وی عنوان کرد: در بخش اول، فراگیران در هواپیمای ساکن حضور خواهند داشت و با خلبان، کادر پرواز و روانشناسان مربوطه به گفتگو و طرح نگرانی های خود خواهند پرداخت، در بخش دوم که با فاصله یک هفته ای اجرا می شود فراگیران در فضای شبیه سازی شده پرواز( سیمولاتور هواپیما) حضور و در کنار خلبان، پرواز شبیه سازی شده را تجربه می کنند.

بنابر اظهارات دکتر حبیبی، شرکت کنندگان در این دوره آموزشی درمانی با بهره مندی از فرصت ایجاد شده براساس همکاری دانشگاه و صنعت هوایی کشور، می توانند رهایی از ترس مرضی و غیر منطقی پرواز را به خود هدیه دهند، همچنین حداکثر ظرفیت پذیرش این دوره ۲۰ نفر است.

گفتنی است، متقاضیان می توانند هر روز از ساعت ۷ تا 19 با تلفن ۰۲۱۸۸۳۰۷۹۸۳ تماس و نسبت به ثبت نام اقدام یا بصورت حضوری به آدرس تهران میدان هفت تیر خیابان کریم خان زند خیابان شهید حسینی پلاک ۲۵ مجتمع درمانی سلامت روان رسا مراجعه کنند.

نشانی سایت مجتمع درمانی رسا هم ravan.jdtums.ir است، همچنین علاقه مندان می توانند برای آگاهی از دیگر دوره های آموزشی و درمانی مجتمع درمانی رسا به کانال ما در تلگرام t.me/jahadopt1402 بپیوندند.


نظر شما :