کتاب نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی منتشر شد

۲۸ شهریور ۱۴۰۲ | ۰۷:۴۶ کد : ۶۲۴۴۴ فرهنگی
انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب« نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی » را با رویکردی به حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی و به ویژه نانو الیاف سلولزی و گیاهان غیرچوبی، منتشر کرد.
کتاب نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، این کتاب توسط دکتر محمد احمدی و دکتر معراج شرری اعضاء هیات علمی گروه علوم صنایع چوب و کاغذ دانشگاه محقق اردبیلی، دکتر رباب نجیده و علیرضا طلوعی دانشجویان کارشناسی ارشد صنایع چوب و فرآورده‌های سلولزی، صنایع سلولزی دانشگاه محقق اردبیلی تالیف شده است.

در این کتاب که به زبانی ساده، جامع و کامل، کلیه عناوین فناوری نانوسلولزی و الیاف گیاهی را در خود دارد .آمده است آشنایی با داده‌های علمی پایه، ما را با نحوه‌ کاربردی نمودن آن‌ها راهنمایی می‌کند بنابراین خواندن این کتاب برای همه علاقمندان و دانشجویان رشته مهندسی چوب و فرآورده‌های سلولزی و سایر رشته‌های مرتبط پیشنهاد شده است.

این کتاب در بخش اول به آناتومی الیاف گیاهی و معرفی و بررسی انواع الیاف گیاهان غیرمرسوم، دولپه‌ای و تک لپه‌ای و همینطور به ساختار و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازد و در بخش دوم نیز به فناوری نانو که امروزه به یکی از پایه‌های اساسی بحث‌های علمی دنیاست پرداخته می‌شود.

آناتومی الیاف گیاهی، الیاف گیاهی غیر مرسوم، مواد خام برای تولید نانو سلولز، اختار و خصوصیات سلولز و نانو سلولز، نانوالیاف سلولزی، خصوصیات نانوسلول، اصلاح نانوسلولز برای بهبودویژگی، منابع لیگنوسلولزی غیر چوبی برای CNC از جمله مباحث مهم این کتاب است که در فصول مختلف به آن پرداخته شده است.

کتاب« نانو الیاف سلولزی و الیاف گیاهی » ، 176 صفحه ای، در 12 فصل تالیف شده است و به قیمت 1600000 ریال در دسترس علاقمندان قرار دارد.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی اردبیل


نظر شما :