در جلسه شورای سیاست گذاری رویداد «هم‌تابازار» مطرح شد؛

عزم جهاددانشگاهی برای ایجاد مفهومی جدید در تجاری سازی/ بازیگران حوزه هوش مصنوعی در رویداد «هم‌تابازار» گردهم می‌آیند

۲۰ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۱ کد : ۶۲۲۴۹ تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان تاپ خبر
سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه رویداد «هم‌تابازار» برای اولین بار در حوزه هوش مصنوعی برگزار می شود گفت: تصمیم داریم در این رویداد موج جدیدی از مفهوم تجاری سازی را در کشور ایجاد کنیم.
عزم جهاددانشگاهی برای ایجاد مفهومی جدید در تجاری سازی/ بازیگران حوزه هوش مصنوعی در رویداد «هم‌تابازار» گردهم می‌آیند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، جلسه شورای سیاست گذاری رویداد «هم‌تابازار» و «نمایشگاه و هم‌اندیشی هوش‌ مصنوعی، مکاترونیک و رباتیک - تجاری‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان» امروز (20 شهریورماه) در سازمان تجاری‌سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های امور خارجه، کشور، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر مسعود ابراهیمی سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه ما در جهاددانشگاهی و به طور خاص در سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان مصمم هستیم که موج جدیدی از مفهوم تجاری سازی را در کشور ایجاد کنیم گفت: بر این اساس یک سلسله رویدادها برای این موضوع پیش بینی شده که هم تابازار در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک و مکاترونیک اولین است و امیدواریم در اولین گام پای خود را در جای محکمی قرار دهیم تا رویدادی فاخر و در شأن جهاددانشگاهی، مجریان این رویداد و دستگاه ها و همچنین موضوع هوش مصنوعی باشد.

وی  ادامه داد: از دستگاه ها می خواهیم که ما را از نقطه نظرات خود در این رابطه آگاه کنند، چراکه با توجه به اینکه امروز هوش مصنوعی مورد توجه بسیاری از حوزه های علمی و فناوری قرار دارد این نظرات و راهنمایی ها می تواند برای ما راهگشا باشد و قطعا پذیرای این نظرات هستیم.

سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی با بیان اینکه بنمایه اصلی رویداد «هم‌تابازار» تجاری سازی است، تصریح کرد: ما نشست های علمی و کارگاهی طراحی کرده ایم، اما موضوع اصلی این رویداد تجاری سازی و تمرکز بر حوزه نمایشگاهی، حضور شرکت های دانش بنیان و فناور و برگزاری جلسات است تا ان شاءالله در پایان این رویداد و نشست ها بتوانیم بگوییم که این تعداد و میزان قرارداد سرمایه گذاری منعقد شده است.

حمایت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی از رویداد «هم‌تابازار»

در ادامه این جلسه دکتر علیرضا کلانتر مهرجردی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی نیز ضمن ارائه پیشنهادات و نظراتی در خصوص برگزاری بهتر رویداد «هم‌تابازار» عنوان کرد: جهاددانشگاهی نهاد شناخته شده علمی- فناوری و نهادی میانی است و باید به عنوان عمود خیمه علم، میان دولت و نهادهای علمی ایفای نقش کند.

وی در خصوص ماهیت نام جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی از دو کلمه جهاد و دانشگاه ترکیب شده است و در این دو حوزه باید کاری انجام دهیم که دیگران نمی توانند انجام دهند و همچنین باید نگاه دانشگاهی داشته باشیم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی رویداد «هم‌تابازار» را حرکتی نمادین خواند و تصریح کرد: موضوع هوش مصنوعی، مسأله جدیدی نیست، اما موضوع مهم جهش آن است که باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه در حوزه های سیاست، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع تغییرات بسیاری ایجاد کرده که باید در این رویداد به این چهار حوزه پرداخته شود.

دکتر کلانتر مهرجردی با تأکید بر اینکه باید حوزه فناوری را در کشور تقویت کنیم، خطاب به برگزارکنندگان رویداد «هم‌تابازار» گفت: برای برگزاری این رویداد باید هدف اصلی شما نوآوری باشد و به ارائه واقعیت هوش مصنوعی بپردازید.

وی همچنین آمادگی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی برای همکاری و کمک به این رویداد را اعلام کرد.

«هم‌تابازار» مقدمه‌ای است تا تمامی بازیگران حوزه هوش مصنوعی دور هم جمع شوند

همچنین در ادامه این جلسه، سیروس دشتی مدیرکل توسعه کارآفرینی و اشتغال جهاددانشگاهی نیز گفت: رویداد بزرگ و ارزشمند «هم‌تابازار» مقدمه‌ای است تا تمامی بازیگران و ذی نفعان در حوزه هوش مصنوعی دور هم جمع شده و در راستای رسیدن به اهداف در این رابطه به هم افزایی برسند.

وی با بیان اینکه بر هوش مصنوعی به عنوان ابرروند در مجمع جهانی اقتصاد تأکید شده است، بیان کرد: بنابراین در شبکه آموزش جهاددانشگاهی به نوعی مشتری این رویداد خواهیم بود، چراکه هوش مصنوعی از نیازهای آینده است.

مدیرکل توسعه کارآفرینی و اشتغال جهاددانشگاهی گفت: این توانمندی در جهاددانشگاهی وجود دارد که در حوزه های استانداردسازی، اجرا و تربیت متخصصان یکی از بازوهای اجرایی این رویداد باشیم.

در ادامه این جلسه دکتر مهرداد حسینی، مدیر رویداد هم تابازار بیان کرد: با توجه به اینکه مأموریت ما توسعه کسب و کارهای دانش بنیان است به این تصمیم رسیدیم که بر فناوری شماره یک جهان تمرکز کنیم و در سال گذشته جشنواره «متاورس» رال برگزار کردیم.

وی مهمترین اهداف و چشم انداز این رویداد را کاربردی سازی و تجاری سازی محصولات دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی اعلام کرد و با توجه به حضور نمایندگانی از وزارتخانه های مختلف کشور در این جلسه گفت: آماده دریافت نظرات و پیشنهادات مراکز مختلف هستیم و در صورتی که سازمانی نیازهای خود را شناسایی کرده باشد، درخواستمان این است که این نیازها را مطرح کنند تا بتوانیم در جهت رفع آن تلاش کنیم.

در پایان این جلسه نیز کیانی نماینده وزارت امور خارجه، ملکان از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رحمانی نماینده وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی؛ زینی از وزارت کشور به ارائه پیشنهادات و نظرات خود در خصوص برگزاری هرچه بهتر رویداد «هم‌تابازار» پرداختند و آمادگی وزارتخانه های متبوعشان را در هم افزایی با این رویداد اعلام کردند.

گفتنی است، این رویداد در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۲ در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.


نظر شما :